7 grudnia, 2022

Klimatyzacja nieodzownie kojarzy się nam z chłodzeniem wnętrza w upalne, letnie dni. Jest to główna funkcja klimatyzatora, z której korzystamy w naszym kraju i niewiele osób wyobraża sobie, że urządzenie to może służyć również do…ogrzewania pomieszczeń. W końcu jeszcze do niedawna zimy w Polsce były stosunkowo mroźne, a klimatyzatory dostępne na rynku nie posiadały podzespołów zapewniających odpowiednią wydajność grzewczą. Sytuacja ta ulega jednak ciągłym zmianom, a u dystrybutorów pojawia się coraz więcej zaawansowanych technologicznie klimatyzatorów. Pozostaje jednak pytanie, czy klimatyzatorem można ogrzać mieszkanie?

Klimatyzator z funkcją grzania

Jak działa klimatyzator z funkcją grzania?

Nowoczesne, zaawansowane technologicznie klimatyzatory typu split posiadają zarówno funkcję chłodzenia, jak i ogrzewania powietrza. Jest to możliwe, dzięki wyposażeniu urządzenia w specjalny komponent, czyli rewersyjny 4-drogowy zawór dający możliwość odwrócenia obiegu chłodniczego.

Działając w trybie chłodzenia, klimatyzator posiada jednostkę wewnętrzną, czyli parownik i jednostkę zewnętrzną, czyli skraplacz. Gdy chcemy skorzystać z funkcji grzania, elementy te zamieniają się rolami, tak, by jednostka wewnętrzna stała się skraplaczem, a zewnętrzna parownikiem. W ten sposób dochodzi do podgrzania powietrza w otoczeniu urządzenia. Większość dostępnych klimatyzatorów dobrze sprawdza się wczesną wiosną czy jesienią, gdy temperatura waha się w okolicy 0°C. Jednak w ofercie producentów możemy znaleźć także klimatyzatory do grzania, które są w stanie ogrzewać pomieszczenia nawet przy -20°C i zachowywać swoją wydajność do -15°C.

Zalety ogrzewania domu klimatyzacją

Odpowiedni komfort termiczny to podstawa zapewniająca normalne funkcjonowanie domowników na co dzień. Z tego powodu każdy z nas poszukuje najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie sobie i swoim bliskim jak najlepszych warunków do życia, w tym przyjemnego chłodu latem oraz ciepła w okresach jesienno-zimowych. Jednym z takich rozwiązań są właśnie nowoczesne klimatyzatory całoroczne z funkcją grzania.

Urządzenia te posiadają szereg zalet. Jedną z nich jest ekonomia użytkowania. Według wyliczeń korzystanie z klimatyzatora w okresie przejściowym (wiosną i wczesną jesienią) jest zdecydowanie tańsze niż ogrzewanie pomieszczeń grzejnikami elektrycznymi. Może się nawet okazać, że grzejnik elektryczny pobiera 5-krotnie więcej energii, niż klimatyzator! Dzieje się tak, ponieważ klasyczne farelki oddają do pomieszczenia taką samą ilość, jaką pobiorą z sieci. Z kolei klimatyzator dzięki przemianie termodynamicznej gazu zużywa o wiele mniej energii niż tradycyjne podgrzewacze elektryczne

Ogrzewanie wnętrza przy pomocy klimatyzatora to rozwiązanie, które sprzyja ekologii i dbałości o środowisko. Jest to szczególnie istotne w naszym kraju, w którym emisja smogu znacząco przekracza normy, przez co jakość powietrza daleka jest od ideału. Klimatyzatory nie wytwarzają spalin ani szkodliwych substancji. Dodatkowo nałożone niedawno normy wkrótce sprawią, że na rynku pozostaną jedynie egzemplarze wykorzystujące czynnik chłodniczy R32, który zapewnia wydajniejszą pracę i jest używany przez cały cykl życia klimatyzatora – nie trzeba więc go wymieniać.

Ogrzewanie wnętrza klimatyzatorem to również ukłon w stronę naszego zdrowia. Nowoczesne urządzenia zawierają bowiem systemy filtracyjne, które oczyszczają powietrze i likwidują niebezpieczne dla nas wirusy oraz bakterie.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator z funkcją grzania?

Planując korzystanie z klimatyzatora jako urządzenia grzewczego, warto dokładnie przyjrzeć się ofertom sklepów i stron internetowych. W firmie Sevro gwarantujemy Państwu fachową pomoc i specjalistyczne doradztwo. Wspólnie postaramy się wybrać idealne urządzenie, które spełni Państwa wymagania i będzie dostosowane do potrzeb domowników. Wybór odpowiedniego urządzenia jest tu niezwykle ważny, ponieważ model, na który się zdecydujemy, powinien cechować się odpowiednią mocą oraz być wyposażony w technologię inwerterową. Należy przy tym pamiętać, że im niższa będzie temperatura na zewnątrz, tym bardziej spadnie moc klimatyzatora. Dostępne w naszym sklepie klimatyzatory prezentuje strona: https://sevro.pl/klimatyzacja/ .

Klimatyzatory z funkcją grzania od Sevro

W naszej ofercie znajdą Państwo klimatyzatory, które można wykorzystać zimą jako urządzenia grzewcze. Jednym z nich jest klimatyzator Rotenso Mirai X. Charakteryzuje się on niezwykle wydajną, dwustopniową sprężarką, która pozwala na długą pracę urządzenia i zapewnienie utrzymania +8°C w pomieszczeniach niezamieszkałych. Wydajność klimatyzatora Rotenso Mirai X mieści się w zakresie 0,75 kW – 7,2 kW przy nominalnej mocy grzania 4,25 kW. Oznacza to, że urządzenie to pozwoli na ogrzanie pomieszczenia o całkowitej powierzchni aż do 70m2. Co niezwykle ważne Rotenso Mirai X działa ze 100% mocą grzewczą przy wspomnianych już wcześniej -15°C, a jego zaawansowana technologia pozwala nawet na grzanie w -30°C, co czyni go sprzętem przydatnym również w okresie zimowym.

Klimatyzator z funkcją grzania

Inną z propozycji klimatyzatorów z funkcją grzania jest Gree Amber Prestige, który również posiada dwustopniową sprężarkę i możliwość stałego utrzymywania 8°C w pomieszczeniach niezamieszkałych. Wydajność tego klimatyzatora mieści się w zakresie od 0,7 kW do 5,5 kW przy nominalnej mocy grzania 3,5 kW. Oznacza to, że urządzenie pozwala ogrzać pomieszczenie o wielkości do 50 m2. Dodatkowo Gree Amber Prestige wyposażony jest w jonizator powietrza oraz funkcję autoosuszania, co korzystnie wpływa na zdrowie domowników.

Klimatyzator do grzania

Ostatnim z prezentowanych klimatyzatorów z funkcją grzania dostępnych w ofercie Sevro jest Gree Lomo Luxury Plus. Posiada on taką samą funkcję ogrzewania powietrza do 8°C w pomieszczeniach niezamieszkałych oraz jonizacji powietrza jak swój poprzednik, jednak wyróżnia się możliwością pracy nawet przy temperaturach zewnętrznych równych -25°C. Wydajność tego klimatyzatora to od 0.9 kW do 4,25 kW przy nominalnej mocy grzewczej równiej 3,0 kW, dzięki czemu za jego pomocą możemy ogrzać pomieszczenie o wielkości do 40 m2 . W ofercie firmy Sevro znaleźć można również klimatyzatory z bardzo dobrymi parametrami grzania, takich marek jak: Daikin, Mitsubishi czy Panasonic.

Klimatyzator z funkcją grzania

Klimatyzatory z funkcją grzania to niezwykłe urządzenia, które podnoszą komfort termiczny domowników przez cały rok. Więcej na ten temat przeczytają Państwo na stronie: https://sevro.pl/klimatyzacja/oferta-promocyjna/chlodza-latem-grzeja-zima/ – gdzie przybliżamy szczegółowe parametry opisanych wcześniej urządzeń. Inwestycja w klimatyzatory umożliwiające ogrzanie pomieszczeń to korzystne rozwiązanie, szczególnie w naszym kraju, gdzie zimy stają się łagodniejsze, a powietrze coraz gorszej jakości.

Montaż klimatyzacji Kraków – ☎ 798 230 260