Ekologia pomp ciepła
Pompy ciepła wyróżnia się na kilka typów, które korzystają z odnawialnej energii:
- powietrzna pompa ciepła,
- gruntowa pompa ciepła,
- wodna pompa ciepła.
Wykorzystuje niewiele energii elektrycznej w stosunku do wyprodukowanej energii cieplnej, którą zaopatruje budynek.
Pompa ciepła nie emituje gazów cieplarnianych
Pompy ciepła są urządzeniami bezodpadowymi – pompy podczas swojej pracy nie wytwarzają odpadów, nie powstają spaliny, nie ma także konieczności składowania paliwa
Zastosowanie pomp ciepła
Pompę ciepła można zastosować do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych (jednorodzinnych) jak również ogrzewania domu wielorodzinnego oraz ogrzewania budynku komercyjnego.
Pompa ciepła idealnie nadaje się do nowego budownictwa jak również do budynków termo modernizowanych.
Pompa ciepła może pracować jako jedyne źródło ciepła jak również może sterować innymi źródłem ciepła np. kotłem gazowym /paletowym.
Pompa ciepła pracuje bezobsługowo wystarczy po poprawnym zainstalowaniu dostosować jej prace do konkretnej instalacji grzewczej w budynku, nastawić żądaną temperaturę w dzień i w nocy lub według harmonogramu.
Dodatkowo o pompach ciepła
Odpowiednio dobrana pompa ciepła oraz instalacja fotowoltaiczna może spowodować, że nasze rachunki za eksploatacje będą minimalne. Będziemy ponosić jedynie opłaty abonamentowe za dystrybucje prądu.
Sytuacja geopolityczna, drożejące ceny gazu, węgla oraz ryzyko jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa i komfortu życia wielu rodzin w naszym kraju. Wybór pompy ciepła jako głównego źródła ciepła minimalizuje ryzyko zmiennych cen nośników energii w przyszłości lub ich brak. Dodatkowo możemy zadbać o czyste powietrze w najbliższej okolicy jak również mieć mały wkład w ochronę klimatu na świecie.
Pompa ciepła + instalacja fotowoltaiczna + magazyn energii może dać całkowitą niezależność energetyczną