Dolne źródła ciepła.

Kraków / Małopolska

Dowiedz się więcej

(+48) 798 230 260

Podstawowe informacje na temat dolnych źródeł ciepła

Ciepło zawarte w gruncie stanowiące tzw. „dolne źródło ciepła”, niezbędne do pracy pomp ciepła, jest odbierane za pomocą wymienników ciepła, najczęściej o konstrukcji rurowej:

Pionowej

Poziomej

Technologia gruntowych pomp ciepła jest powszechnie na świecie uznana za rozwiązanie premium w kategorii Odnawialnych Źródeł Energii. Pompa ciepła eksploatuje ciepło zakumulowane pod powierzchnią Ziemi, dostarczając do budynku energię geotermalną na potrzeby grzewcze i chłodnicze. 

Ilość odwiertów oraz ich głębokość zależą od rodzaju gruntu i zapotrzebowania budynku na ciepłoW nowoczesnych budynkach mieszkalnych jak również wielkogabarytowych obiektach przemysłowych i publicznych technologie OZE stają się standardem projektowym i wykonawczym. 

Dowiedz się o finansowaniu pomp ciepła

Elementy dolnych źródeł, które montujemy pochodzą od sprawdzonych producentów

Firma PRAWTECH produkuje i rozwija technologie pozyskiwania odnawialnego ciepła z głębi Ziemi. Ciepło zakumulowane w gruncie nie jest zależne od warunków zewnętrznych, dlatego też odwierty geotermalne sprawdzają się praktycznie w każdym miejscu – zarówno w skałach, jak i gruntach luźnych o zmiennej litologii. Inwestor decydujący się na zastosowanie gruntowej pompy ciepła w większości przypadków nie potrzebuje dodatkowego alternatywnego paliwa, np. gazu, drewna czy też węgla.

Strategia rozwoju produktów spółki PRAWTECH uwzględnia potrzeby i doświadczenia rynku krajowego jak również opiera się o wieloletnie relacje podejmowane przez naszych inżynierów i handlowców na rynkach zagranicznych. Ponad dwie dekady budowy zaplecza produkcyjnego w zakresie instalacji tworzywowych stanowi o obecnym know-how firmy i gwarantuje bezpieczeństwo klientów.

MuoviTech jest europejskim liderem w zakresie produktów dla energii geotermalnej, posiadającym własne fabryki w Szwecji, Finlandii, Polsce, Norwegia, Holandii i Wielkiej Brytanii. Producent i dostawca kompletnych systemów dolnego źródła zasilania pomp ciepła.

Działalność MuoviTech od lat koncentruje się na wykorzystaniu zasobów naturalnych Ziemi poprzez opracowywanie unikalnych korzyści energetycznych i środowiskowych, przy jednoczesnym minimalnym zużyciu materiałów i maksymalnej możliwości ich recyklingu. Zaangażowanie w ochronę środowiska oraz zmniejszenie negatywnego oddziaływania na klimat to cele, które są konsekwentnie realizowane od początku działalności aż do dziś.

Czytaj dalej o pompach ciepła

Chcesz wiedzieć więcej?