Gruntowe pompy ciepła.

Kraków / Małopolska

Dowiedz się więcej

(+48) 798 230 260

Grunowe pompy ciepła

Pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła to urządzenia do ogrzewania budynku, które wykorzystują zasoby ciepła, pochodzące z ziemi, czyli energię geotermalną skumulowaną w gruncie na skutek nagrzewania jego zewnętrznych warstw.

Czytaj dalej o pompach ciepła

Gruntowa pompa ciepła

Pompa gruntowa Viessmann Vitocal 200-G

Moc 5.8 kW

Viessmann Vitocal 200-G

Informacje prawne

Na podstawie ustawy Prawo geologiczne i górnicze oraz aktów wykonawczych do tej ustawy można wyodrębnić niżej wymienione procedury i najważniejsze etapy obowiązujące przy wykonywaniu otworów wiertniczych w celu umieszczania w nich pionowych gruntowych wymienników ciepła:

Dowiedz się o więcej o regulacjach prawnych

Dolne źródła ciepła

Ciepło zawarte w gruncie stanowiące tzw. „dolne źródło ciepła”, niezbędne do pracy pomp ciepła, jest odbierane za pomocą wymienników ciepła, najczęściej o konstrukcji rurowej.

Czytaj dalej o dolnych źródłach ciepła

Gruntowa pompa ciepła

FlexoCOMPACT exclusive

Moc 8,8 kW

Dofinansowanie do pompy ciepła

Z uwagi na zanieczyszczenie środowiska naturalnego Polityka Unii Europejskiej oraz polskiego rządu ukierunkowana jest na niezbędne działania proekologiczne. Dla osób, które planują wymianę starego urządzenia grzewczego na pompę ciepła, skonstruowany został szeroki wachlarz finansowania gruntowych pomp ciepła

Program Czyste Powietrze

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Dowiedz się o finansowaniu pomp ciepła

Gruntowa pompa ciepła

Gruntowa kompaktowa pompa ciepła z serii alterra SW 142H3

Moc 13,5 kW

Chcesz wiedzieć więcej?