Metody Finansowania

Metody Finansowania Pompy Ciepła
Moje ciepło
Dotacje Rządowe
Mój prąd
Dotacje Rządowe
Czyste Powietrze
Dotacje Rządowe
Ulga Termomodernizacyjna
Dotacje Rządowe

Dotacje na wymianę źródła ciepła

Rozwój technologii związany z pompami ciepła owocuje coraz bardziej wydajnymi i efektywnymi urządzeniami do ogrzewania budynków mieszkalnych i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Coraz większa gama urządzeń jest dedykowana dla budynków modernizowanych z tradycyjnym systemem grzejnikowym. Nie tylko właściciele nowych budynków mogą się cieszyć ekologicznym i odnawialnym źródłem ciepła. Również coraz większy wachlarz możliwości finansowania (m.in. program ,,Czyste Powietrze’’, ulga termomodernizacyjna) pozwala aby pompy ciepła zagościły w modernizowanych budynkach mieszkalnych.

Chcesz skorzystać z finansowania pomp ciepła ?

Metody Dofinansowania

Program Mój Prąd

Program „Mój Prąd” wspiera rozwój energetyki prosumenckiej, czyli takiej, w której osoby wytwarzają energię na własne potrzeby, a jej nadwyżkę przekazują do sieci energetycznej. Program zostanie uruchomiony w 2 połowie 2024 roku, więcej szczegółów zostanie przedstawionych w najbliższych miesiącach.

Program Moje Ciepło

Głównym celem rządowego programu „Moje Ciepło” jest wspieranie zakupu i montażu pomp ciepła w nowych domach oraz w tych, będących jeszcze w budowie. Podobnie jak w “Moim Prądzie”, w programie “Moje Ciepło” finansowane są zadania zakończone. O dotację można również aplikować za pośrednictwem Generatora Wniosków.

Program Czyste Powietrze

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (lub przychodów w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

Chcesz skorzystać z finansowania
pomp ciepła ?